HTML Paragraf (p) Etiketi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

<p> Etiketi

HTML içerisinde yazılarımızı paragraflar halinde yazmak için ise <p> etiketi kullanılır. HTML p etiketi bir blok etikettir ve içerisinde yazılan tüm yazıyı tek bir paragraf yapısı olarak algılar. Paragraflar arası otomatik satır boşluğu oluşturur ve burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Burada da paragraf içerisindeki yazılarımızın alt satıra geçmesini istiyorsak yukarıda gösterilen şekilde <br/> etiketini kullanmak zorundayız.

HTML de yazımı:

<p> Bu ilk paragraftır. </p> <p> Bu ikinci paragraftır. </p>

Web sayfasında görünümü:

Bu ilk paragraftır.

Bu ikinci paragraftır.

<p> etiketi ile paragrafımızı sağa, sola, ortaya ya da iki yana yaslı şekilde gösterimini de ayarlayabiliriz. Bunun için “align” parametresi kullanılır. Örnek kullanım şekli, <p align=” ”> … </p>  ‘dir.

align=”left” Sola yaslı
align=”right” Sağa yaslı
align=”center” Ortalı
align=”justify” İki yana yaslı

HTML p etiketi konusunu bu yazımızda gördük. Konu ile ilgili soru, görüş ya da fikirlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmı ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak HTML ile ilgili diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram ve Twitter linklerine de tıklayarak bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

https://yazilimdelisi.com/category/web-gelistirme/html/

Sosyal Medya Hesaplarımız

instagram logo
twitter logo

Son Eklenen Yazılar