HTML time Etiketi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

HTML time elementi, tarih ve saat yazımında kullanılan bir elementtir. Örneğin herhangi bir text içerisinde bir zaman belirtirken time elementi kullanılabilir.

<time> … </time> elementinin kullanımı aşağıdaki gibidir.

<time> Tarih ve saat değeri </time>

time elementi ile basit bir örnek yapalım. Örneğimiz aşağıdaki gibi olacaktır.

<!DOCTYPE html>
<head>
<title> time Örnek </title>
<meta charset="utf-8">
</head>
<body>
<article>
<section>
<h1>What?</h1>
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
</section>
<section>
<!-- time elementinin datetime özelliği vardir. Fakat datetime özelliğinde yazılan değer web sayfasında gösterilmez bu değerden kullanıcının bilgisayarıniı haberi olur. -->
<time datetime="17.04.2020"> 17 Nisan </time>
</section>
</article>
</body>
</html>

HTML time etiketi konusunu bu yazımızda gördük. Konu ile ilgili soru, görüş ya da fikirlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmı ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak HTML ile ilgili diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram ve Twitter linklerine de tıklayarak bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

https://yazilimdelisi.com/category/web-gelistirme/html/

Sosyal Medya Hesaplarımız

instagram logo
twitter logo

Son Eklenen Yazılar